dekorace na stěn

Užásné a unikátní dekorace na zeď

Současně je moc způsobů na zajímavou metamorfózu pokoje a jiných místností, ale nekaždý ví, jaký je v daným prostoru nejlepší. Je to možné díky stejné buď kontrastující bárvě stěn buď podobnému designu nábytku, ale samozřejmě stojí to za to, také se soustředit na dekorace nastěnné. Přes své zdání dekorace a dekorativní přílohy nejsou jen harampádí, jež pouze shromážďují prach, ale někdy splňují docela praktické úkoly.

obraz na zeď
Autor: katsrcool (Kool Cats Photography)
Źródło: http://www.flickr.com
Např. designerské police na knihy buď malé předměty je současně skvělý způsob na jejich shromážďování bez efektu zmatku a můžou absolutně proměnit vzhled pokoje. Jiné zajímavé způsoby na dekoraci stěn to krásné panely, obrázky, fotografie a osvětlovací instalace. Zajímavé dekorace nastěnné můžou návrhnout úplnou proměnu interiéru – tř. obyčejný soukromý pokoj se stane elegantním obývakém, nebo užásným místem pro děti, nudná koupelna získá nádherný a vynalézavý rys, a kuchyň se stane prostorem nejenom na jídlo.

V určitém smyslu skoro všechno, co se nachází v interiéru – lampa, krytina anebo záclony – plní nějakou dekorativní rolí, ale někdy stojí to za to – zvolit nějakou hezkou výzdobu stěny, která zdůrazní styl interiéru. V prostorech, ve kterých je přitomný styl vintage, dobré budou výpadat takové motivy na zdi, jako tapety s průžkami, hudební nástroje a staré filmové plákaty; ty poslední můžou být také ve formě fototapety anebo na textil. Pokud jde o osvětlení, skvělé budou vypadát retro svítidla. V interiéru stylizovaným nějakou dalekou oblasti – např. Tureckem, Čínou buď Nepálem – vhodná dekorace zdí je velmi vážná, ale na štěstí sortimentu je současně velké množství – začínajíc od malby a končíc na krásných vyšívaných plátnech.

V moderním prostoru rozsah možností je ještě širší – dle nálady anebo zálib majitelé můžou vybrat tapety 3D, fototapety, fotografie v rámu nebo na textil, designerské hodiny (třeba ve stylu steampunk anebo art deco) a přílohy na stěnu ve tvaru letadel nebo rybiček. Dost populární jsou rovněž vzory geometrické, hodně inspirované Bauhasovým uměním. Aby mít jistotu, že aranžace pokoje bude krásně vyčnívat z jiných, můžete opatrně přemýšlet svůj myšlenka buď se zeptát někoho – například aranžéra anebo kamaráda.