Fototapety

Plakát anebo fototapeta – co je lepší v dekorování prostoru

Během výzdoby každého interiéru – obývaku, koupelny buď jazykové školy – stojí to za to, mít nějakou představu o celkovém plánovaném vzhledu. Nejlépe také se postárat o potvrzení svého nápadu s nějakou zkušenou osobou – např. odborným designerem interiérů. Specialisti můžou říct, jak v praxi se prezentuje použití světlých a nasycených barev buď mnohých tapet. Některým prostorům můžou nějaké druhy dekorativního zboží neslušit vzhledem k různorodým činitelům: vhlkosti vzduchu, počtu oken a zařízení nebo prostě ploše.

Fototapety
Autor: Jose Gonzalez
Źródło: http://www.flickr.com
Pokud někdo se zajímá o fototapety, může být klidný v ohledu výběru témat a látek – takové dekorace jsou vyraběné z tradičního (trvalého) papíru, flizelinu nebo folií. Fototapeta může nádherně imitovat různorodé textury – např. dřevo, kamen, cíhlovou zeď – nebo ukázovat úžásné vyhlídky na les, metropolii, sopky a vodopady. Nejpopularnější jsou také hobbystické fototapety a makrofotografie, kterých barvy jsou velice živé – například květin, citrónů nebo podzimního lupení – http://www.demural.cz/plakaty (http://www.demural.cz/plakaty).

Fototapety dobré vypadají také v dětských pokojech – tam můžou ukázovat také postavy z disnejovek, dinosaury buď autíčka. Taková dekorace může slušit každému prostoru – rovněž v orientálním prostoru díky fototapetě na zdi se můžou objevit činské písmena, stromy višni anebo arabesky. Možností je současně tolik, že v rostoucí míře skoro každý může najit něco skvělého pro jakýsi interiér, domácí nebo komerční.

Fototapeta není rozhodně jediná možnost – někteří nemají rádi dekorací, které zaplňují celou zdi. Těm osobám se můžou líbit ostatní typy dekorací nástěnných – např. samolepky nebo plakáty na zeď, které rovněž návrhují ohromný počet témat, motivů a rozměrů. Kopie plakátů historických, muzikálových, sportovních a hudebních skvělé sluší nejenom prostorům, ale často i koníčkům majítelů. Je to skvělý nápad na dárek na kolaudačku anebo narozeniny, nebo jednoduše výzdobu nového pokoje, který se okamžitě stává více přátelský.

Hodně lidí si přeje, aby jejich vlastní pokoj vypadal unikátně – tehdy silně profilované dekorace jsou určitě trefou do černého. Nyní nejlépe dát si pozor na nabídky znamých obchodů s dekorativním zbožím – někdy zákazník může nalézt pravdivé příležitosti na odbornou dekoraci, tř. pozoruhodné slevy nebo výprodeje. O možnostech fototapet a plakátů nejlépe si přesvědčit osobně, pokud je hledané něco opravdu unikátního.