interiérový design

Jaké vybrat dekorace v nevelké kuchyni – praktické tipy

Během obnovy a volby vybavení pro kuchyni každý by měl přemýšlet velký počet maličkostí, jež se týčou přizpůsobení barev stěn k nábytku, péčlivé výmalby, vhodného osvětlení, dekoraci na okna a typického kuchyňského zařízení – na příklad sporáka nebo myčky. Celá řáda lidí si přeje, aby kuchyně ukazovala skvělý estetický vkus a dokonalé svědčila o majitelu, a kromě toho – byla pohodlná a praktická.

Obrazy na zed
Źródło: pixabay

Proto, ještě před vybavením, nejlépe udělat nějakou úvodní selekci toho, co bude nutné a přemýšlet, které dekorační výrobky budou nejlíp slušet. Mnoho, určitě, záleží na vkusu majitele a vlastnostech kuchyni. Dekorace prostoru je věc, která je občas podceňovaná, a která přece má vliv na to, jak se v nějakém prostoru citíme. Interiér příliš temný, zaplněný buď naopak – moc prázdný, nepodporuje jej používání. Tak pravdivě krásná a odborná výzdoba nemusí stát moc peněz, když poznáme několik podstatních, ale zajímavých triků. Místo tradičních fotografií na stěnách anebo drahých olejových maleb dostupné jsou moderní obrazy do kuchyně. Hotové buď na objednávku, můžou vydekorovat stěny prostoru v asi každém možném rozměru – začínajíc od malých kuchyňských koutků a končíc na obrovských kuchyních pro odborné kuchaře nebo zkušené amatéry. Kromě toho se charakterizují vodotěsnosti a dobrou kvalitou tisku, která umožňuje získat velice široké barevní měřítko. Spojují tradici s soudobými trendy, díky smíšení funkci elektronické grafiky s kubistickou formou. Takové dekorace, pečlivě premýšlené a zvolené, umějí dělat pravdivé zázraky a proměnit obyčejný prostor v něco nápaditého. Obrazy na zeď jsou skvělou volbou rovněž ve spojení s kvalitním nábytkem, kterého barva dobré shoduje s výzdobou stěn – http://www/demural.cz/obrazy/kuchyne/ (http://www/demural.cz/obrazy/kuchyne/).

káva obraz do kuchyně
Autor: Lilian Wong
Źródło: http://www.flickr.com

Kromě kuchyni, přinesou kouzelné učinky v obývaku, záchodě a dokonce chodbě – v tomto ohledu je velký výběr nabídek, protože omezit použití obrazů může jen fantazie. Nejlépe vybrat obrazy nejenom dle tématu, ale i rozměru, barvy a přitomnosti (buď také nepřitomnosti) rámcu – jestli to všechno zhoduje s jinými dekoračními výrobky a zařízení v pokoji, můžeme být si jistý, že všechno bude vypadat pravdivě malebně a odborně, také když nepoužíváme pomoc znalců. Hodně příkladů aranžmá s použitím moderních obrazů na stěny najdeme také na webových stránkách – tam se nachází různorodé fotografie a návrhy zkušených aranžérů, pro jež výzdoba prostoru je autentická vášeň.